• et
  • fi
  • sv
  • ru
  • en
+372 6 580 340 info(ät)zincpot.ee

Meie tehnoloogia

Kuumtsinkimistehases Zincpot on kasutusel maailma kaasaegseim tipptehnoloogia kuumtsinkimise tööstusharule. Tehnoloogia on valmistatud ning paigaldatud Austria (Körner KVK, Scheuch), Saksamaa (Scheffer, Pilling), Norra (C.H. Evensen) ning Rootsi (Progatec) firmade poolt.

Kõnealuse tehnoloogia märksõnadeks on: kõrge keskkonnasõbralikkus, parimad töötingimused personalile, efektiivne kulumaterjalide ning energia kasutus, minimaalsed hoolduskulud, kiireim materjalikäsitlus ning tarneaeg.

Tehnolooogia hõlmab endas valdkonna kõrgeimat automatiseerituse taset materjalikäsitluse ja tootmisprotsessi erinevate parameetrite kontrolli ning juhtimise osas. Turvaline materjali mahalaadimine ja laadimine transpordile toimub tehase siseruumides spetsiaalsete teleskoop-sildkraanade abil, mis mõõdavad ka kliendi toodete kaalu. Detailide rakistamine töötlemisrakistele toimub ergonoomilistes rakistusterminalides, mis teeb rakistamise töölistele palju hõlpsamaks. Detailide töötlemiseks automaatreziimil on süsteemis valik eelseadistatud parameetritega käsitlusprogramme, mille vahel operaator valib sobivaima konkreetsele tsingitavale tootele.

Detailide keemilise eelkäsitluse osakond, kus teraskonstruktsioonid puhastatakse õlist ja roostest on eraldatud tehase muust keskkonnast ning seda eraldatud ruumi hoitakse jätkuvalt alarõhu all võrreldes tehase muu keskkonnaga. Väljatõmmatav õhk puhastatakse puhta veega aurustunud kemikaalide osakestest ning pesuvesi suunatakse tagasi protsessi vastavasse vanni.

Tehnoloogial puudub ühendus kanalisatsiooniga ning tehnoloogilist heitvett tehases ei teki.

Peale keemilist eelkäsitlust ja enne tsinkimist detailid kuivatatakse ning soojendatakse elektrilises tunnelkuivatis 60-70 kraadini. Tsinkimisprotsess ise toimub manuaalselt operaatorite kontrolli ja juhtimise all, mis tagab parima pinnakvaliteedi.

Parima pinnakvaliteedi säilimiseks meie karmides ilmastikutingimustes pakume ka Zincplus passiveerimist peale tsinkimist, mis omakorda annab korrosioonikaitse tsingitud pinnale ning detailid säilitavad oma esialgse särava, jäälillemustrilise väljanägemise aastateks. Samuti loob passiveerimine parimad eeldused tsingitud detailide värvimiseks, kuna takistab tsingipinda oksüdeerumast ja seega puudub vajadus detailide puhastamiseks enne värviga katmist. Nimetatud teenust turustame registreeritud kaubamärgi „Zincplus“ all.

Zincpoti tsingipaja mõõdud on 7×1,5×2,8 meetrit (PxLxS) ning käsitletava detaili maksimaalne kaal on 5,3 tonni.

Areng

2009 aasta oktoobris käivitasime automaatse tsentrifuugimeetodil põhineva ning EN ISO 10684 standardile vastavat pisidetailide (kuni 600 mm detaili pikimal küljel) kuumtsinkimist võimaldava tehnoloogia, mis tagab ka keermestatud detailide kvaliteetse kuumtsinkimise ilma keermete järelpuhastuse vajaduseta.