Meie teenused

Paldiski Tsingipada AS on Skandinaavia ja Baltikumi  suurimaid  kuumtsinkimise ning Duplex (tsink+värv) teenuse pakkujaid

15+ aastat kogemust

150000+ t kaitstud metalli 

500+ rahulolevat klienti

Kvaliteet

Parendame pidevalt juhtimissüsteemi ja täiustame protsesse nõuete täitmise eesmärgil. Eelistame stabiilset koostööd usaldusväärsete hankijatega.

Keskkond

Keskkonnasäästlik tootmine, kus jälgime kõiki tootmisega seotud keskkonnaaspekte, õigusakte, nõudeid ja seadusi ning tegutseme võimalikult keskkonnasõbralikult.

Kliendikesksus

Kliendid on esikohal! Aitame kliente nende vajaduste ja soovide täitmisel, pakkudes üha täiendavaid pinnakatte teenuseid.

Kuumtsinkimine

Kuumtsinkimise käigus  saavad terasdetailid endale korrosiooni eest kaitseks tsingikihi. Tsingikihi paksus on üsna õhuke 70 – 100 µm (mikromeetrit), kuid see on tõhusaim viis terase korrosiooni eest kaitsmiseks. Tsingitud detailid ei vaja tavakeskkonnas hooldust ~50 aasta jooksul. Ka on tsingikihil võime ennast ise „parandada“, s.t. kuni 5mm vigastused ja kriimustused suudab tsink elektrokeemilise protsessi tulemusena hoida korrosioonikindlana.

Kuumtsinkimise võimalused

  • Kaetava detaili max mõõdud: 6,8 x 1,35 x 2,5 m
  • Tsingitava detaili max kaal: 5,3t
  • Järeltöötlus: passiveerimine või värvimine

Kuumtsinkimine trumlis

Kuumtsinkimist trummelmeetodil kasutatakse väikesemõõtmeliste ja ka keermestatud detailide kvaliteetseks kuumtsinkimiseks. Liin töötab tsentrifuugi põhimõttel ja tsinkimist teostatakse võrreldes tavalise tsinkimisega ~100°  kõrgemal temperatuuril. Sellega tagatakse pisidetailide ja eriti just keermestatud detailide kvaliteetne kuumtsinkimine vastavalt standardile ISO 10684.

Kuumtsinkimise tsinkimise võimalused trummel meetodil:

  • Kaetava detaili max pikkus: 500 mm
  • Tsingitava detaili max kaal: 6 kg

Duplex: tsink + värv

DUPLEX pinnakatte süsteem koosneb kuumtsinkimisest ja pulbervärvimisest. Pulbervärvimise ahi, mille sisemõõdud on 7m x 1,4m x 2,4m, on paigaldatud tsinkimise liini jätkuna ja tänu sellele saame kohe kuumtsingitud detailid ka kiirelt pulbervärvida tagades nii parima värvi nakke. Värvivalikus on meil RAL ja RR toonid. Standardina katame detailide värvitavad pinnad pulbervärvi kihiga, mille paksus on 70+/-5 mikronit, muudel juhtudel on tegu erikokkuleppega.

Muud teenused

  • Passiveerimine – selle protsessi tulemusena saab tsingitud detail õhukese lisakihi, mis omakorda kaitseb tsinki oksüdeerumise (nn. valge rooste tekkimise) eest ning detailid säilitavad pika aja jooksul oma ilusa kaubandusliku välimuse.
  • Haaveldus – teostame haaveldust automaatliinil ja suuremate detailide puhul ka manuaalselt. Tsinkimisele eelnev haaveldus aitab kasvatada tsingi kihti ning eemaldab detaili teravad ääred.
  • Pinnakatte paksuse mõõtmine – Teostame pinnakatte paksuse mõõtmist vastavalt kliendi spetsifikatsioonile ning väljastame mõõterapordi.